Anonymní testy vs. znalecké testy


Na základě výsledku DNA testů se rozhodnu žádat soud o zrušení otcovství (nebo naopak o přiznání otcovství). Mohu použít Vaše výsledky?

K výsledku anonymního testu soud s velkou pravděpodobností nepřihlédne. K tomu potřebujete posudek soudního znalce.

 

Když se na základě výsledku anonymního testu otcovství rozhodnu ještě pro vypracování znaleckého posudku, dostanu na posudek slevu?

Pokud jste v GENERI BIOTECH podstoupil anonymní testování otcovství a pro znalecký posudek budou testovány stejné osoby, pak odpustíme polovinu obvyklého znalečného za vypracování znaleckého posudku. To za předpokladu, že se rozhodnete do roka od obdržení výsledku anonymního testu.

 

Rozhodl jsem se nechat si provést anonymní testy a podle výsledku možná i znalecký posudek. Lze obě věci provést se stejnými vzorky?

Nelze, u anonymních testů si provádíte odběr vzorků sám, zatímco odběr pro vypracování znaleckého posudku musí provést znalec nebo jím určená osoba, aby byla zaručena identita vzorků.

 

Po přečtení celého materiálu jsem i nadále rozhodnut pro stanovení otcovství, ale zjišťuji, že anonymní způsob testování otcovství se mi nehodí, protože výsledek chci použít u soudu. Máte pro mě řešení?

Nejlépe bude zadat znalecký posudek, který je určený právě pro soud.

 

 

<< zpět